Wyjazd Heleny Kowalskiej do Warszawy w celu wstąpienia do klasztoru.
Praca u Aldony Lipszycowej w Ostrówku, gmina Klembów.
Pierwsza wizyta w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i wstępne przyjęcie przez m. Michaelę Moraczewską.
Przyjazd Siostry Faustyny do Płocka i praca w sklepie piekarniczym.
Pobyt Siostry Faustyny w domu filialnym w Białej (10 km od Płocka).
22 lutego1931
Rozpoczęcie w życiu Siostry Faustyny prorockiej misji. Pierwsza wizja Jezusa Miłosiernego i polecenie namalowania obrazu.
Ostatnia spowiedź Siostry Faustyny u o. Józefa Andrasza (godzina 16.00).
Modlitwy kapelana ks. Teodora Czaputy i sióstr przy łożu umierającej Siostry Faustyny.
Odejście Siostry Faustyny do Pana (22.45) w obecności s. Amelii Sochy i s. Eufemii Traczyńskiej.
Beatyfikacja Siostry Faustyny przez Ojca Świętego Jana Pawła II na Placu Świętego Piotra w Rzymie.
Odsłonięcie relikwii Siostry Faustyny na ołtarzu pod łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
15 sierpnia 2011
Pierwsza prezentacja rękopisów „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny w ramach wydarzenia „Cracovia sacra”, która cieszyła się niezwykłym powodzeniem Krakowian oraz pielgrzymów z Polski i świata.
2 czerwca 2012
Spotkanie młodych na Polach Lednicy pod znakiem orędzia Miłosierdzia i św. Siostry Faustyny z udziałem kilkudziesięciu sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, które prezentowały dziedzictwo duchowe Apostołki Bożego Miłosierdzia, podały do uczczenia relikwie Świętej oraz specjalne wydanie wyboru tekstów z jej „Dzienniczka”.
2013
Pierwsze wydanie „Wspomnień o świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia” w opracowaniu s. M. Elżbiety Siepak ZMBM. Wydawnictwo Misericordia, Kraków 2013.
29 czerwca 2013
Zakończenie, rozpoczętej 16 października 2011 roku, peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego (kopia łaskami słynącego z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pobłogosławiona przez papieża Benedykta XVI) oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II w archidiecezji krakowskiej. Nawiedzenie poprzedzały rekolekcje i misje poświęcone tajemnicy miłosierdzia Bożego oraz duchowemu dziedzictwu wielkich apostołów Bożego Miłosierdzia: Siostry Faustyny i Jana Pawła II.
27 kwietnia 2014
W ośrodku polonijnym „Concordia” w Westfalii, rozpoczęła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny i Jana Pawła II w Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Kopię łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego z łagiewnickiego Sanktuarium, pędzla krakowskiego malarza Janusza Antosza, poświęcił 3 kwietnia kard. Stanisław Dziwisz. Jezus Miłosierny w znaku obrazu oraz św. Faustyna i Jan Paweł II w znaku relikwii nawiedzili 65 parafii polonijnych na terenie Niemiec.
9 maja 2014
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach nawiedziła Maria Teresa, wielka księżna Luksemburga. Modliła się przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny, a także w miejscu, gdzie Apostołka Miłosierdzia Bożego odeszła do Pana. Wyznała, że nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i św. Faustyna są jej bardzo bliskie od dzieciństwa, dlatego pragnęła tutaj przyjechać, by prosić o Boże miłosierdzie w wielu sprawach.
22 listopada 2014
Rozpoczęcie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach spotkań młodzieży na tzw. „Łagiewnickiej 22” w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Każdego 22 dnia miesiąca (dzień objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego) siostry organizują spotkania młodych, których celem jest coraz głębsze poznawanie tajemnicy Miłosierdzia Bożego i duchowego dziedzictwa św. Siostry Faustyny.
10 czerwca 2015
Zakończenie, rozpoczętej 14 września 2013, peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego (kopia łaskami słynącego z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pobłogosławiona przez papieża Benedykta XVI) oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II w 43 dekanatach diecezji tarnowskiej.
3 kwietnia 2016
W roku 650-lecia lokacji wsi Mszalnica i 75-lecia utworzenia OSP jej mieszkańcy, po konsultacjach z bp. Andrzejem Jeżem jednogłośnie przyjęli uchwałę o wybraniu św. Siostry Faustyny na swoją Patronkę.
7 kwietnia 2016
W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbył się Jubileuszowy Kongres Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdzie w praktyce duszpasterskiej”, który zaowocował publikacją pod tym samym tytułem. Organizatorami byli: Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia, Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
19 czerwca 2016
Zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego (kopia łaskami słynącego z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pobłogosławiona przez papieża Benedykta XVI) oraz relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II w diecezji bielsko-żywieckiej. Peregrynacja w tej diecezji rozpoczęła się 20 września 2015 roku i wpisała się w Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, dlatego przebiegała pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Objęła parafie i niektóre klasztory, a nawiedzenie w każdej wspólnocie poprzedzone było duchowym przygotowaniem, najczęściej rekolekcjami bądź misjami.
26-31 lipca 2016
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Ich patronką była św. Siostra Faustyna i św. Jan Paweł II. Przed spotkaniem w Krakowie młodzi ze 187 krajów świata przebywali w różnych diecezjach, a w dniach ŚDM nawiedzili łagiewnickie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, by modlić się przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie Apostołki Bożego Miłosierdzia.
30 lipca 2016
Wizyta papieża Franciszka w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w ramach ŚDM. Modlitwa przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny oraz posługa w konfesjonale w bazylice Miłosierdzia Bożego.
31 lipca 2016
Wizyta prezydenta Panamy Juana Carlosa Varela i jego małżonki oraz przedstawicieli rządu Panamy w klasztorze Zgromadzenia w Krakowie-Łagiewnikach po zakończeniu ŚDM, modlitwa przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobie św. Faustyny oraz nawiedzenie miejsca, w którym odeszła do Pana (oratorium) Apostołka Bożego Miłosierdzia. Organizatorem kolejnego spotkania młodych w 2019 roku – Panama.
Wrzesień-październik 2016
W dniach od 25 września do 2 października oraz od 16 do 23 października br. obraz Jezusa Miłosiernego – kopia łaskami słynącego obrazu z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach – wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny nawiedził kościoły jubileuszowe w diecezji odessko-symferopolskiej na Ukrainie.
Wrzesień/październik 2016
Kopia łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, pobłogosławiona przez papieża Benedykta XVI, wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II, nawiedziła katolickie parafie w Norwegii.
20 listopada 2016
Rozpoczęcie w łódzkiej katedrze Misji Miłosierdzia połączonych z peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Siostry Faustyny po wszystkich parafiach w ramach duchowego przygotowania do obchodów setnej rocznicy ustanowienia diecezji w roku 2020. Misje prowadzą ojcowie jezuici do końca 2019 roku.
7 kwietnia 2017
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o św. Siostrze Faustynie, który organizowało Zgromadzenie przy współpracy z Wydziałem Teologicznym UKSW w Warszawie. Wzięło w nim udział ponad 230 szkół z całej Polski, z 36 diecezji. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a patronat medialny – 20 redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych. Laureaci i finaliści odebrali m.in. indeksy na wyższe uczelnie Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Torunia oraz odbyli pielgrzymkę śladami św. Siostry Faustyny.
23 kwietnia 2017
Biskup Rafał Markowski konsekrował kościół pw. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie przy ul. Żytniej i odczytał dekret kard. Kazimierza Nycza o ustanowieniu tego kościoła Sanktuarium św. Siostry Faustyny. Ta świątynia do czasu powstania warszawskiego była kaplicą domu macierzystego Zgromadzenia.
16 września 2017
Biskup Marek Marczak poświęcił nowy klasztor Zgromadzenia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej. W tym domu, u wuja Rapackiego na przełomie 1922/1923 roku, w pierwszych miesiącach służby w Łodzi, zamieszkała Helena Kowalska – św. Siostra Faustyna. W tym mieszkaniu na parterze urządzono kaplicę.
28 września 2017
Z okazji 80. rocznicy wydrukowania pierwszych w świecie obrazków Jezusa Miłosiernego i pobytu św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Wydawnictwie J. Cebulskiego w Krakowie, na „Kamienicy Kolegiackiej” przy ul. Szewskiej 22, abp Marek Jędraszewski odsłonił tablicę pamiątkową w obecności władz Miasta, Zgromadzenia, które tę tablicę fundowało, i wielu czcicieli Miłosierdzia Bożego. Tablicę wykonał artysta rzeźbiarz Piotr Idzi.
8-12 listopada 2017
Odbył się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej, w którym wzięło udział ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystyki religijnej, biskupi i kapłani oraz koordynatorzy diecezjalni i szefowie fundacji, a wśród nich siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia jako partnerzy wydarzenia, które zaprezentowały Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i w Sanktuarium przyjęły uczestników Kongresu.
12 kwietnia 2018
W Górsku zakończenie Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych i klas II i III gimnazjalnych w województwie kujawsko-pomorskim. Postacią wybraną do zmagań konkursowych w roku szkolnym 2017/2018 była św. Siostra Faustyna Kowalska, jej życie, misja Miłosierdzia Bożego i kult na tle historii Polski. Zgromadzenie podjęło się merytorycznej współpracy w tym dziele i objęło nad nim patronat honorowy.
4 lutego – 15 kwietnia 2018
Peregrynacja kopii łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach oraz relikwii św. Siostry Faustyny w katolickich parafiach we wszystkich czterech diecezjach na Łotwie. Odpowiedzialnym za organizację peregrynacji był o. Stanisław Kowalski OFMCap, a towarzyszące peregrynacji materiały o św. Faustynie i orędziu Miłosierdzia zostały przygotowane przy współpracy ze Zgromadzeniem w Krakowie-Łagiewnikach.
3 czerwca 2018
Na XI Święcie Dziękczynienia, uroczystości kościelno-państwowej wpisanej w kalendarz obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, odbyło się uroczyste, wniesienie relikwii św. Siostry Faustyny do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Poprzedziła je tradycyjna nowenna i pielgrzymka z relikwiami Apostołki Bożego Miłosierdzia z pl. Marszałka J. Piłsudskiego do Wilanowa, do świątyni Opatrzności Bożej.
2018
Rozpoczęcie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Siostry Faustyny na Węgrzech w diecezji Szombathely. Peregrynujący obraz 27 czerwca poświęcił abp Marek Jędraszewski w czasie Narodowej Pielgrzymki Węgrów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.